Siddharta – koncert!

16265924kq4Open Mind Production zaprasza na koncert największej słoweńskiej gwiazdy rocka, laureatów MTV European Music Awards, Siddharta. Zespół wystąpi w Warszawie niemal rok po znakomicie przyjętym tournée w ramach, którego zagrał pięć koncertów w naszym kraju. Zachęcony gorącym przyjęciem postanowił raz jeszcze wystąpić dla polskiej publiczności.

Siddharta

Siddharta powstała w 1995roku, kiedy czterej przyjaciele – Tomi M. (wokal, gitara), Primož B. (gitara, wokal pomocniczy), Primož M. (gitara basowa) i Boštjan M. (perkusja) – postanowili zacząć grać razem pod nazwą przyjętą z tytułu znanej książki Hermanna Hesse. Szybko wypracowali swoje własne brzmienie. Chcieli, żeby było odmienne – wzbogacili je o saksofon i instrumenty klawiszowe. Do zespołu dołączyli: Cene R. (saksofon) i Tomaž O. R. (keyboard). Wspólnie stworzyli charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie. Przed wydaniem pierwszego albumu można było usłyszeć Siddhartę w projekcie RTV Słowenia i Studio Tivoli, do którego Siddharta została wybrana spośród wielu innych obiecujących zespołów i umieszczona jako pierwsza na składance „Tivolski Pomp”.

W roku 1997 wzięła udział w projekcie Tivolski Pomp, który zaowocował składanką, na której znalazł się utwór „Lunanai”. Debiutancki album „ID” nagrany został w Studio Tivoli pomiędzy kwietniem 1998 a lutym 1999. Przy nagraniu współpracowali Dejan Radičevič i Anders Kallmark. Patrząc w przyszłość, Siddharta nagrała dwie wersje albumu – na rynek lokalny i zagraniczny. Okładka zaprojektowana przez dwoje studentów wzornictwa – Maję Bagi oraz Iviana Mujezinovica – zdobyła nagrodę na festiwalu Sztuki i Wzornictwa w Zagrzebiu. Debiutancki album uzyskał status platynowego – został sprzedany w ilości 13.000 kopii.

Kolejne lata działalności Siddharty to pasmo nieprzerwanych sukcesów, zarówno w Słowenii, jak i w Europie. Warto tu między innymi podkreślić, że klip „My Dice” z 2004 roku był wykorzystywany w czołówce MTV Rock Chart i emitowany był przez tydzień w MTV Europe. Od 20 września 2004 roku pojawiał się również w kilku innych ważnych stacjach w Europie (MTV, VIVA, VH1). Utwór „My Dice” można było usłyszeć także w europejskich stacjach radiowych. 13 września 2004, razem z premierą w MTV Europe, Siddharta została uznana przez MTV za Artystę Tygodnia.

W 2005 roku Siddharta otrzymała w Lizbonie swoją pierwszą nagrodę MTV European Music Award (EMA) w kategorii Best Act. Ten sukces grupa powtórzyła rok później zwyciężając w kategorii Artysta Roku. Do tej pory Siddharta wydała do tej pory 11 albumów. Ostatni z nich, nagrany z towarzyszeniem Orkiestry Słoweńskiego Radia i Telewizji, ukazał się w grudniu ubiegłego roku.

Koncert odbędzie się 1 marca 2014 roku (sobota) w Klubie Progresja, ul. Fort Wola 22. Start planowany jest na godzinę 18:00.

Jako supporty zagrają zespoły Deyacoda oraz See You At Midnight.

Bilety w cenie 49 zł do nabycia w TicketPro lub Eventim: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1248672-siddharta.html http://www.eventim.pl/bilety-siddharta-warszawa.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&key=974214%243638893&jumpIn=yTix&kuid=487102&from=erdetaila

Więcej info: https://www.facebook.com/events/724994224178877

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>