Otrzęsiny

Otrzęsiny

 

Październik to ważny miesiąc dla wszystkich studentów. Szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze studiami jest to niezwykle ciężki okres. Na pierwszym roku studenci zmagają się z wieloma trudnościami. Dopiero poznają zasady studiowania. Oczywiście już po kilku dniach każdy świeżak wie, czym jest „kwadrans studencki” oraz „studencki czwartek”.

17 października studenci starszych roczników przygotowali dla pierwszoroczniaków imprezę otrzęsinową, która pokazała, że studia to nie tylko czas spędzony na uczelni, ale również wspólne imprezy w studenckim gronie. Organizacją tego wydarzenia jak co roku zajęła się Uczelniana Rada Samorządu Studentów PWSZ w Chełmie. Otrzęsiny to pierwszy sprawdzian w ich powakacyjnej pracy. „W tym roku otrzęsiny były bardzo udane. Cieszymy się, że nasze starania doceniło tak wielu studentów. Jest to dla nas największa nagroda, kiedy widzimy uśmiechnięte twarze naszych kolegów i koleżanek.  Podczas organizowania otrzęsin każdy z nas stara się, by były one wyjątkową imprezą dla wszystkich studentów” – mówi Grzegorz Zdunek, przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studentów PWSZ w Chełmie.

Otrzęsiny odbyły się w klubie COSMOS przy ulicy Wojsławickiej. W trakcie imprezy dla studentów pierwszego roku zorganizowano wiele zabaw i konkursów, podczas których musieli wykazać się niebywałą kreatywnością oraz sprawnością fizyczną. Dla zwycięzców przewidziano nagrody, którymi były wejściówki na koncerty organizowane w Atmosfera Cafe. Możliwość obejrzenia na żywo występu Kamila Bednarka, zespołu HAPPYSAD czy duetu Ostergo i Hadesa dodatkowo zmotywowała uczestników konkursu. „Konkurencje były bardzo zabawne i cieszyły się dużym zainteresowaniem” – mówi Wioletta, studentka filologii polskiej.

Otrzęsiny to wydarzenie rozpoczynające cykl imprez studenckich. Samorząd ciężko pracuje, aby kolegom i koleżankom z uczelni przez cały rok nie zabrakło rozrywki. Informacje na temat najbliższych akcji organizowanych przez URSS dostępne są na stronie internetowej www.pwsz.chelm.pl oraz na ich profilu na facebooku.

Klaudia Markiewicz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>