Morze słów – międzynarodowy konkurs literacki

1365966189_konkurs

Morze słów – międzynarodowy konkurs literacki (EU0010000485)

Anna Lindh Euro-Mediterranean Foundation for the Dialogue between Cultures

Następny termin: 25-05-2013


Fundacja Anny Lindh oraz Europejski Instytut Morza Śródziemnego zapraszają na czwartą edycję międzynarodowego konkursu literackiego na krótkie opowiadanie „Morze słów”. Konkurs skierowany jest do do młodych ludzi z 42 krajów regionu Europy i Basenu Morza Śródziemnego.

Prace konkursowe powinny skupiać się na problematyce dzieci, ich rodziców i dziadków, stojących w obliczu wyzwań przyszłości; powinny przedstawiać w celu literackiego przedstawienia różnych typów wrażliwości i realiów regionu euro-śródziemnomorskiego: z punktu widzenia mieszkającej tam młodzieży.

Kwalifikowalność
Konkurs skierowany jest do młodych ludzi między 18 i 30 rokiem życia, obywateli 42 krajów regionu Europy i Basenu Morza Śródziemnego.

Nagrody
Autorzy 20 najlepszych opowiadań zostaną nagrodzeni publikacją swoich prac i uczestnictwem w następujących działaniach i wydarzeniach:
• Ceremonia wręczenia nagród w Barcelonie; autorzy najlepszych opowiadań zostaną zaproszeni na wręczenie nagród podczas uroczystości w Barcelonie w dniach 5 i 6 listopada 2012 r.
• Program Kulturalny w Barcelonie i Geronie; po ceremonii wręczenia nagród laureaci konkursu zostaną zaproszeni do udziału w programie wizyt i działań kulturalnych w Barcelonie i Geronie.
• Koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia Barcelonie i Geronie zostaną pokryte przez organizatorów.

Jak aplikować
Wszystkie opowiadania należy przesyłać na adres e-mail: concurso@iemed.org

długość opowiadania nie może przekroczyć 2500 słów. Opowiadania mogą być napisane w jednym z języków urzędowych uczestniczących krajów, muszą to być oryginalne i niepublikowane prace.

Krótkie historie muszą uwzględniać kwestie związane z dialogiem międzykulturowym, głównie o charakterze politycznym, społeczno-kulturowym, ekonomicznym i środowiskowym.
Autorzy prac muszą dołączyć do nadesłanych opowiadań swoje dane osobowe (imiona i nazwiska, miejsce urodzenia, narodowość, adres pocztowy i e-mail).

Termin zgłoszeń upłynął: 30 czerwca 2012 r.
O terminie kolejnej edycji programu poinformujemy niezwłocznie po jego ogłoszeniu przez organizatora

 

Koordynator
Anna Lindh Euro-Mediterranean Foundation for the Dialogue between Cultures
Bibliotheca Alexandrina
P.O. Box 732 El Mansheia
Alexandria 21111 – Egypt
Tel.: +20 3 482 0342
Fax: +20 3 482 0471
Email: info@euromedalex.org
Strona www

http://www.eurodesk.pl/nb_programs/id/PL0010001034

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>