Wspólne przedsięwzięcie młodych chełmian

Dnia 16 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Chełm odbyło się oficjalne spotkanie przedstawicieli poszczególnych placówek oświatowych. Tam też zostały podjęte wszelkie decyzje w związku z młodzieżowym przedsięwzięciem jakim będzie spektakl teatralny, o którym można było usłyszeć na początku kwietnia w lokalnych mediach.

Dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Andersa (przy ul. Sienkiewicza 22) w Chełmie, we wtorek 8 maja br. o godzinie 13:00 zostanie zorganizowany CASTING do spektaklu „Pif! Paf! Jesteś trup!”. W przedsięwzięciu wezmą udział uczniowie chełmskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy ukończyli 16 lat oraz są gotowi poświęcić swój czas, energię na przygotowanie premiery. Osoby wybrane w castingu przez kolejne tygodnie będą uczestniczyć w próbach do spektaklu, którego premiera zaplanowana jest na przełomie maja i czerwca.

Przygotowania tak niezwykłego przedstawienia teatralnego (na prośbę Mateusza Siewielca) podjęła się chełmska grupa PaT pod kierownictwem lidera Krzysztofa Kantyka. Jak dowiedzieliśmy się od Mateusza, już od kilku  lat starał się o możliwość wystawienia sztuki (w swojej szkole oraz innych placówkach oświatowych w Chełmie) – bezskutecznie.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich aktorów ( zarówno amatorów, jak i profesjonalistów) do współudziału w tworzeniu sporego przedstawienia teatralnego na podstawie sztuki Williama Mastrosimone’a. O czym opowiada? Dowiecie się już niebawem!

Jak wypowiadają się twórcy, ideą tego spektaklu będzie promowanie stylu życia wolnego od agresji i przemocy na terenie szkół. Spektakl  będzie przeznaczony dla widzów powyżej 16 roku życia. Twórcy zapewniają także, że sztuka oparta na oryginalnym scenariuszu nie może przynieść choćby złotówki dochodu, więc wstęp na widowisko będzie bezpłatny.

Patronem przedsięwzięcia będzie Młodzieżowa Rada Miasta Chełm, która wspiera organizatorów, jak i zachęca młodzież z Chełma do włączenia się w przygotowania spektaklu. Młodzi Radni będą także zachęcać swoich kolegów, aby przyszli na premierę i zobaczyli, co robić, aby szkoła była bardziej bezpieczna.

Całokształt realizowanego spektaklu koordynować będzie oficer KWP w Lublinie podinsp. Mariusz Rozwód ze swoim zespołem.

Oficjalny patronat medialny nad wydarzeniem objęli:

ChelmNews.pl
Radio 41
Super Tydzień Chełmski
Radio Bon Ton 104,90 FM
ArtChelm.pl
eChelm.pl
Strefa  – Koło Naukowe Studentów Dziennikarzy PWSZ w Chełmie
ChelmOnline.pl, Chelm24.pl, Lc24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>