Grają i pomagają!

1 maja w CHDK-u odbędzie się koncert charytatywny! To nie pierwsza tego typu inicjatywa, która odbywa się w tym miejscu. Swoją twórczość przedstawią zespoły grające muzykę rockową i metalową. Publika będzie bawić się przy muzyce 3 chełmskich formacji – Many Names, Prorok, Fear of the Silence oraz gościa specjalnego – lubelskiego LOOM (chłopaki grają w naszym mieście po raz drugi). Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony dla wychowanków Stowarzyszenia Hospicjum Domowego im. ks. kan. Kazimirza Maliwoskiego – Karoliny Laube oraz Mateusza Szerementa. Są to młodzi ludzie o gorących sercach. Najlepiej rozumieją, co to znaczy zmagać się z przeciwnościami losu. Dlatego z taką łatwością przychodzi im pomaganie innym. Teraz sami potrzebują naszej pomocy. Wyjdźmy naprzeciw ich potrzebom, ofiarujmy cząstkę siebie. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00, a wstęp to jedyne 10 zł. Pomoc nie boli, a może dać wiele satysfakcji, nie wszyscy mają takie szczęście jak ty.

Parę słów o artystach, którzy zagrają

MANY NAMES

Pomysłodawcą i założycielem zespołu Many Names jest Marcin Skibiński, syn byłego wokalisty znanego chełmskiego zespołu Rdza.
Many Names gra różne gatunki muzyki, między innymi rock, metal, niebawem w reper tuarze znajdą się także parafrazy muzyczne i własne kompozycje. Chłopaki grają  z wielką ochotą różne utwory z elementami solówek, np. gitary czy klawiszy.

Skład:
- Marcin Skibiński (wokal)

- Michał Słomiński (instrumenty klawiszowe)
- Łukasz Świszcz (gitara elektryczna)
- Bartek Białowąs (gitara basowa/gitara elektryczna)
- Rafał Matuła (gitara basowa)
- Kacper Foryt (perkusja)

Profil zespołu na:
https://www.facebook.com/pages/Zesp%C3%B3%C5%82-MANY-NAMES/202932499776990

video – http://www.youtube.com/watch?v=4oTM2pSzVmU – fragment od 11:40 – 19:40

PROROK

Gatunek: melodyjny metal/alternatywa/rock
Powstali: 2011

„Przypadków nie ma; to, co jawi się nam jako ślepy traf, pochodzi właśnie z najgłębszych źródeł”. Taki też jest  Prorok-  młodzi ludzie o odmiennych charakterach, zagłębieni w innych nurtach muzycznych, ale mający wspólną pasję i chęć przekazania „czegoś istotnego”. Tak, jak jesteśmy różni, tak i z różnych gatunków czerpiemy inspiracje. W naszej muzyce odnajdziecie wydźwięk melodyjnego metalu, alternatywy i szeroko pojętego rocka. W naszych tekstach duże znaczenie odgrywa symbolika i metafora. Ich wykorzystanie pozwala nam poruszyć wiele problemów współczesnego człowieka. Na to też chcemy zwrócić uwagę – jak w tłumie pozostać jednostką.

Profil zespołu na:
http://www.facebook.com/prorokband oraz http://www.myspace.com/prorok666

Skład :
- Karolina Ryniak (gitara)
- Inga Linkert (wokal)

-Michał Słomiński (klawisze)
- Tomasz Szewczyk (gitara basowa)
- Dominik Brodawka (perkusja)

 

 

FEAR OF THE SILENCE

„Fear of the Silence” to młody, tworzący się jeszcze i określający gatunkowo, chełmski zespół grający głównie pop-rocka . Na razie w jego repertuarze nie pojawiły się utwory autorskie, jednak może się to zmienić, bo 1 maja FotS zagra przynajmniej jeden swój numer .  Jaki? Tego nie chcą nam zdradzić, mają tylko nadzieję, że spodoba się publice.

W skład zespołu wchodzą:
- Dawid Kowaluk (wokal),
- Paweł Pręciuk (klawisze),
- Bartek Miszczuk (gitara),
- Piotr Pytel (gitara akustyczna),
- Sylwek Burzak (perkusja).

- Zespół w dalszym ciągu poszukuje basisty.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=vjPMp6pIbpk

LOOM

Odkrywając w sobie pasję do tworzenia muzyki, wcześniej czy później widzimy się w grupie ludzi, w której będziemy mogli dać upust swoim uczuciom, myślom, spełnionym lub niespełnionym,  a co najważniejsze, marzeniom. Śmiało można stwierdzić , że zespół istniał w głowach i sercach młodych muzyków, zanim faktycznie został założony. Istniała koncepcyjna myśl na pograniczu progresywnego popu i rocka o ciepłej, melodyjnej strukturze dopełnionej dużą ilością efektów dźwiękowych i wizualnych. Nikt dokładnie nie pamięta, kiedy doszło do spotkania klawiszowca Piotra Włodarczyka z wokalistą Marcinem Sady, którzy zapoczątkowali istnienie zespołu. Do wymienionej dwójki muzyków kolejno dołączyli: perkusista Bartłomiej Boćkowski, basista Marcin Orchowski, a w lipcu 2008 roku – gitarzysta Paweł Żarnowski.
W dosłownym tłumaczeniu nazwa zespołu oznacza urządzenie, maszynę do wyrobu tkanin – tak jak tkanina powstaje w wyniku połączenia ze sobą układów nici, tak muzyka zespołu jest wypadkową osobowości oraz wrażliwości muzycznych członków zespołu, osobliwości, które w zetknięciu ze sobą tworzą muzyczny układ zazębiający się w jedną całość.
Warto wspomnieć, że pierwsza płyta zespołu nosiła właśnie nazwę „Tkanina”.
Loom to opowieść o ludzkiej kondycji, o jej naturze, o jej ograniczeniach i możliwościach, jak i próbie zmierzenia się z jej ciemną stroną. To także opowieść o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, bardzo często osadzonych w absurdzie.
Loom od początku postawił na polskie liryki, opowieści o ludzkiej naturze, o jej ograniczeniach i możliwościach oraz o próbie zmierzenia się z jej ciemną stroną. Muzycznie zespół podążył w stronę melodyjnych piosenek o ambitnych aranżacjach, często wykorzystując różnego rodzaju pogłosy, elementy syntezy oraz sample.

Troszkę historii:

Przełom 2009 i 2010 roku to przede wszystkim rejestracja materiału w A. Drath Bajm Studio. Zespół daje tylko jeden publiczny występ 21 Listopada 2009 roku w pubie Kredens.

6 czerwca 2010 roku nakładem wytwórni Electrum Production ukazuje się debiutancki album zespołu. „Tkanina” to album koncepcyjny, bardzo często porównywany z twórczością takich zespołów,  jak Marillion, Pink Floyd czy Exodus. Płyta zostaje ciepło przyjęta przez krytyków muzycznych oraz rozgłośnie radiowe w Polsce, USA, Kanadzie, Francji oraz Wielkiej Brytanii, a  utwór „Ptaki” staje się numerem puszczanym w wielu audycjach radiowych.

W chwili obecnej zespół pracuje nad materiałem do nowej płyty.
Obecny skład zespołu:

- Marcin Sady – wokalista, gitary akustyczne
- Paweł Żarnowski – gitara elektryczna
- Piotr Włodarczyk – instrumenty klawiszowe
- Tomasz Winiarski – gitara basowa
- Michał Miszczuk – instrumenty perkusyjne
oraz
- Michał Wiktor – reżyseria i realizacja świateł
- Management: Adam Kubecki

Zapraszamy do zapoznania się profilem zespołu na:
https://www.facebook.com/zespolloom
oraz posłuchania utworów zespołu na:
http://www.youtube.com/user/TheLoomTV

Pierwszy dzień weekendu majowego zapowiada się zatem koncertowo! Nie może zabraknąć tam Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>